Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/maradona_5.jpg

Dalin detaje shokuese nga vdekja e MaradonësNjë muaj pas vdekjes së Diego Armando Maradonës zbulohen detaje nga autotpsia e mjekësisë ligjore në Argjentinë,

Sipas raportit të siguruar nga gazeta spanjolle AS, në trupin e legjendës argjentinase nuk është gjetur asnjë gjurmë e alkoolit ose drogës, ndërsa u gjet prania e ilaçeve psikotrope: ilaçe kundër depresionit, antiepileptikët dhe një ilaç kundër alkoolit.

Sipas analizave, Maradona nuk ka vdekur menjëherë por ka vuajtur për orë të tëra në dhomën e tij, madje 6 ose 8 orë, para edemës pulmonare, për shkak të insuficiencës akute të zemrës, me zbulimin shoqërues të miokardiopatisë së zgjeruar.

Të gjitha detaje të dobishme për hetimin e fajtorëve të dyshuar të vdekjes, shkruan Ora News.

Me pak fjalë, rezultatet e autopsisë kriminalizojnë personat që kishin për detyrë monitorimin e shëndetit të Maradonës.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera