Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/dardanet.jpg

Dardanët me organizim të veçantë për ndeshjen me Maqedoninë e VeriutPërfaqësuesja e Kosovës të mërkurën në mëngjes udhëton drejt Maqedonisë së Veriut, para ndeshjes së rëndësishme që e zhvillon kundër kombëtares së këtij shteti ditën e enjte.

Ndeshja e vlefshme për Play Off e Ligës së Kombeve luhet në stadiumin e Shkupit, pa praninë e tifozëve shkaku i situatës me COVID-19.

Por, mbështetja për djemtë e Kosovës nuk do të mungojë asnjëherë, me ‘Dardanët’ që po organizohen për të përcjellë ekipin kombëtar për misionin e madh ndaj Maqedonisë së Veriut.

Anëtarë të ‘Dardanëve’ kanë njoftuar se do të grumbullohen në Han të Elezit.

Ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës luhet ditën e enjte, me fillim nga ora 20:45.

Të fundit

Ronaldo pritet të luaj kundër Barcelonës edhe pse doli pozitiv

Cristiano Ronaldo mund të luajë me Juventusin në ndeshjen ndaj Barcelonës, në Ligën e Kampionëve, edhe pse ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Pesë herë fituesi i Topit të Artë rezultoi pozit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Emërimi i selektorit të ri të Kosovës, bën buj në gjithë Spanjën

Emërimi i spanjollit selektor i Kombëtares së Kosovës në hendboll  (meshjkujt) për dy ndeshje, ka bërë bujë edhe në Spanjën që nuk e njeh Kosovën. Gazeta më e madhe sportive në Spanj

Pesë gabimet që mund ta qojnë Zizun drejt largimit

Humbja ndaj Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve e ka vendosur Zinedine Zidane në një pozitë të vështirë, nën presion serioz për të kthyer rezultatet. Përballë tij nuk është një nde

Amir Rrahmani do të jetë në bankën rezervë te Napoli, nuk starton as ndaj AZ Alkmaarit

Napoli do ta nisë sonte sonte kampanjën e re në Ligën e Evropës me një përballje tejet interesante. Skuadra që drejtohet nga Gennaro Gattuso do të përballet me skuadrën holandeze, AZ Alkmaa

Cavani është goditja e madhe e Manchester United

“El Matador” është prej vitesh një ndër goleadorët më të mirë në planet dhe Ryan Giggs, trajneri i Uellsit dhe ish-lojtari i njohur i klubit të Premier League, thur elozhe për 33-vjeça

Info Tjera