Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/Dembele-780x439-1.jpg

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai.

Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthyese gjysmëfinale të Copa del Rey me epërsi 1-0, pasi kishin nevojë për një paraqitje të madhe këtë mbrëmje, duke e ditur humbjen 2-0 në ndeshjen e parë.

Kjo paraqitje ka ardhur gjatë pjesës së parë, pasi i janë dashur vetëm 12 minuta për të gjetur golin me anë të një goditje brilante nga Dembele.

 

Sulmuesi francez bëri disa lëvizje të mira jashtë zonës përpara se ta lëshonte një ‘raketë’ në drejtim të portës së Sevillës.

Goditja e tij ishte shumë e fortë dhe përfundoi në rrjetë, pasi asnjë portier në futbollin botëror nuk do ta arrinte atë, dhe jo vetëm Tomas Vaclik.

Tifozët kanë reaguar ndaj golit të bukur dhe ky është lloji i paraqitjet që ata duan të shohin rregullisht nga Dembele.

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera