Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/479564.jpg

Derbi i Milanos sërish pa tifozëPër të tretën herë këtë sezon, derbi i Madonninës mes Milanit dhe Interit do të luhet pa praninë e pjesës më të bukur të tij, tifozërisë.

Situata e krijuar nga pandemia, ka lënë ende të mbyllura dyert e stadiumeve dhe sigurisht që futbollistët në fushë janë ata që e ndjejnë më shumë ftohtësinë e një impianti mitik si “San Siro”, pa tifozërinë në shkallët e tij.

Tifozëritë e të dy skuadrave janë angazhuar gjatë gjithë javës për t’u qëndruar pranë ekipeve përkatëse dhe për t’i karikuar, megjithatë në shkallët e “San Siros” do të mungojnë pankartat e banderolat spektakolare të tyre.

Më lart kemi sjellë disa nga koreografitë më spektakolare të shpalosura nga tifozëritë e dy klubeve në shkallët e “San Siro”-s.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera