Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Angel-Di-Maria-Le-Mans-vs-PSG-Coupe-de-la-Ligue-2019.jpg

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janarAngel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain.

Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e dimrit.

Sipas asaj që raporton Calciomercato, Interi është duke e menduar seriozisht transferimin e Di Marias, që do e ndihmonte shumë skuadrën me përvojën që ka.

PSG nuk i ka ofruar marrëveshje të re lojtarit, derisa ajo aktuale i skadon në verën e vitit të ardhshëm.

Për të mos e humbur si lojtar të lirë, klubi nga Ligue 1 planifikon që të shesë Di Marian qysh në janar.

Antonio Conte e pëlqen shumë lojën e lojtarit dhe do e kërkojë transferimin e tij, që mund të vlejë rreth 25 milionë euro.

Të fundit

Interi ofron Eriksenin për Torreiran

Interi është duke menduar për një marrëveshje shkëmbimi kokë më kokë Christian Eriksen-Lucas Torreira. Zikaltrit kanë nevojë për një zëvendësues të Marcelo Brozovicit dhe po mendojnë

E ardhmja e pasigurt e Lampard

Frank Lampard ka thënë se e ardhmja e tij është jashtë kontrollit, me presionin që i është rritur si trajner i Chelseat. The Blues u mposhtën 2-0 në udhëtim te Leicesteri në kuadër të ja

Granit Xhaka po kalon nëpër një formë jetësore te Arsenali

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier. Mesfushori shqiptar përveç se u vlerësua

Reagon Pirlo: Ishim shumë pasivë

Juventus humbi ndeshjen e Derby d’Italia ndaj Inter të dielën, ndërsa Andrea Pirlo, u shpreh paksa i zhgënjyer me paraqitjen dhe kërkoi nga ekipi të reagojë në mënyrë të mënjëherëshme

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në

Messi i bashkohet ekipit ani se pjesëmarrja e tij në fushë është e dyshimtë

Ronald Koeman nuk do të lërë asnjë futbollist në Barcelonë. Do t’i marrë të gjithë me vete në Sevilje për finalen e parë të sezonit, përfshirë këtu edhe lojtarët e dëmtuar si Pike,

Info Tjera