Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/auto_Untitled1605802972.png

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë evropianeDistria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos, që po mbahet në Pragë të Republikës së Çekisë.

Distria mposhti me ippon francezen, Melanie Clement, kategoria deri në 48 kilogramë.

Kjo është medalje e dytë në kampionat evropian për Krasniqin, pas të argjendtës së fituar në “Tel Aviv 2018”.

Krahas medaljes, ‘Disi’ arkëtoi edhe 350 pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020, të cilat e mbajnë në pozitën e parë të kategorisë së saj.

Në përgjithësi, Krasniqi shënoi tri fitore dhe një humbje.

Raundin e parë e kaloi pa luftë. Në të dytin mposhti Aisha Gurbanli të Azerbajxhanit, ndërsa në çerekfinale u mposht nga francezja, Shirine Boukli. Në repesazh mposhti rusen Irina Dolgova dhe francezen Clement.

Sot garoi edhe Flaka Loxha, e cila shënoi një fitore dhe një humbje në kategorinë deri në 57 kg.

Nesër garon Loriana Kuka.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera