Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/ronaldo-mesi.jpg

Do doja ti shoh bashkë Messi-n dhe Ronaldo-nZërat mbi një lamtumirë të mundshme të Leo Messi-t nga Barcelona kanë ndezur ëndrrat e shumë klubeve.

Nga Manchester City tek Inter-i, duke kaluar nga skuadrat e MLS-së dhe jo vetëm.

Një nga ata që ka dashur ta shikojë në Itali, por me fanellën e Juventus-it, ka qenë Paulo Futre, ish-lojtar legjendar i Atletico Madrid.

Në një intervistë të dhënë për Mundo Deportivo-n, portugezi ka zbuluar se dëshira e tij ishte ta shihte Pleshtin të luante me Cristiano Ronaldo-n.

“Si tifoz i futbollit, kur kam mësuar për qëllimin e Messi-t që të largohej nga Barcelona, kam menduar: Do të doja që të shkonte tek Juventus me Cristiano Ronaldo-n për t’i parë bashkë. Janë dy jashtëtokësorë krejtësisht të ndryshëm, por janë mes më të mirëve të historisë. Nga njëra anë duhet të them se më pëlqen Messi, por nga tjetra Cristiano është një bashkëkombës i imi, është një kafshë, një fenomen dhe do të ishte e padrejtë për mua të zgjidhja kush është më i miri”.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera