Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/Erling-Haaland.jpg

Dortmund mbyll dyert për lojtarin më të kërkuarShumë zhurmë, pothuajse çdo ditë gazetat më të mëdha të Europës shkruajnë për të ardhmen e Erling Haaland i cili shihet sa te Real Madrid, sa te Barça, PSG apo Man. City.

Këto janë klubet që të paktën kanë para për të shpenzuar në verë por Dortmundi e shikon tërësisht ndryshe situatën dhe ua ka mbyllur derën të gjithë pretendentëve.

Është Drejtori Sportiv, Michael Zorc që në një intervistë për ARD ka mbyllur çdo opsion për shitjen e bomberit norvegjez.

“Ne kemi bërë një plan për sezonin e ri dhe ky plan përfshin Haaland në skuadër ndaj sulmuesi nuk do të largohet pasi ka kontratë të gjatë me klubin”.

Deklarata e Zorc për momentin merret si një JO por klubi së fundmi publikoi bilancin e klubit ku deficit ka arritur në 80 mln Euro dhe ndoshta një sacrifice në merkato mund të bëhet edhe pse ka të tjerë që mund të shiten dhe jo lojtari 20-vjeçar.

Jo më shumë se një javë më parë, i ati i Haaland dhe agjenti i famshëm Raiola paten takime me përfaqësues të Barcelonës dhe Real Madrid për të diskutuar për një transferim dhe vetëm një ofertë më shumë se 150 mln Euro mund të bëjë Dortmundin të tundohet këtë verë.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera