Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/ney-mbapp.jpg

Drejtori sportiv i PSG zbulon të ardhmen e Neymar dhe MbappeDrejtori sportiv i Paris Saint-Germain ka biseduar së fundmi më detajisht mbi lojtarët e tij dhe sulmuesin e shumë përfolur Kylian Mbappe.

Leonardo tregoi në një intervistë së fundmi se janë duke punuar mbi rinovimin e disa lojtarëve.

I pyetur mbi të ardhmen e Mbappes, ai u përgjigj kështu: “Ne jemi tani në prag të vendimit. Mendimi ynë mbi çështjen e francezit nuk ka ndryshuar akoma”.

Ai më pas gjithashtu tha se nuk po shqetësohen aspak për titull.

“Ne shpesh dëgjojmë njerëzit që thonë se është e lehtë të fitosh, mirëpo kjo nuk qëndron. Që nga ndeshja me Dortmundin deri sot kemi qenë në një maratonë, është e pabesueshme”.

Drejtori sportiv i PSG zbuloi se janë duke punuar në rinovimin e katër lojtarëvë, të cilët janë: Mbappe, Neymar, Di Maria dhe Bernat.

“Është qëllimi ynë që t’iu ofrojmë një kontratë rinovimi këtyre lojtarëve. Do të marrim një rezultat shumë shpejt”, përfundoi ai.

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera