Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/BOS7LC4CVU4N5OI64RE5G3ZXZ4.jpg

Drejtuesit e Barcës gjejnë zevendësuesin e MessiMediat e huaja raportojnë se stafi drejtues i Barcelonës beson se Lionel Messi do të largohet për në Manchester City.

Pas fjalëve të 33-vjeçarit se ai dëshiron të largohet nga klubi, Barcelona tashmë ka nisur përgatitjet të fillojë sezonin pa të.

Aktualisht klubi spanjoll është i etur për të transfetuar sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez, si një zëvendësues i mundshëm të ‘pleshtit’.

Martinez ka kohë që ka qenë i lidhur me një kalim të mundshëm në Barcelonë para shfaqjes së koronavirusit.

Manchester City qartë ka para për të blerë kë të duan, në këtë rast edhe Messin, por Martinez llogaritet se do të kushtonte rreth 100 milionë funte dhe nuk ka asnjë garanci që Barcelona mund ta transferoj këtë verë.

Të fundit

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Info Tjera