Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/122633996_1353559554987468_1849214328599317742_o-780x439-1.jpg

Drenica ia merr një pikë të artë Dritës në GjilanDrita është ndarë në paqe në shtëpi me Drenicën, pasi ndeshja përfundoi 1-1 në kuadër të javës së 26-të në Superligën e Kosovës.

Skuadra nga Skenderaj e filloi më mirë takimin, duke rrezikuar me anë të Baton Zabërgjës, mirëpo topi përfundoi jashtë.

Kampioni në fuqi filloi të këndellej me raste dhe shënuan golin e epërsisë me anë të Bujar Shabani që realizoi nga distanca në minutën e 29-të.

Por, Drenica nuk u dëshpëruar nga ky gol, pasi arriti t’i barazonte shifrat në 1-1 me anë të Zabërgjës (42′).

Të dy skuadrat tentuan që me disa zëvendësime në 45 minutat e dytë të kërkonin fitoren, por ishte e kot.

Në këtë pjesë nuk u shënuan ndonjë rast serioz, duke bërë me shenjë nga dy skuadrat se ishin të kënaqur me nga një pikë.

Pas javës së 26-të, Drita vazhdon të jetë lider me 55 pikë, tre më shumë se Ballkani që ka një ndeshje më pak, derisa Drenica po lufton për mbijetesë me 27 pikë, aq sa ka edhe Arbëria në të tetin.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera