Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Capture-114-730x440-1.png

Drita dhe ekipet e tjera shqiptare mësojnë kundërshtarët në Ligën e EvropësDrita e Gjilanit ka mësuar kundërshtarin për rrethin e dytë të Ligës së Evropës, pas shortit të hedhur sot në Nyon.

Kampionët në fuqi të Kosovës do të përballen me Sileksin e Maqedonisë së Veriut dhe ndeshja do të luhet më 17 shtator në Shkup.

Edhe këtë herë zhvillohet vetëm një ndeshje dhe fituesi kualifikohet tutje.

Ndërsa prej ekipeve të tjera shqiptare, Teuta e Durresit pret Granada-n e Spanjës, ndërsa Laçi luan në shtëpi me Hapoel Ber Sheva të Izraelit.

Kukësi pret gjermanët e Wolfsburg-ut.

Renova luan si vendas me Hajduk-un e Splitit, ndërsa Shkëndija është mysafire e Botosanit të Rumanisë.

Të fundit

Mourinho transferon dy lojtarë interesant

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, afroi dy futbollistë shumë interesantë nga skuadra e Real Madridit. Gareth Bale u huazua për një vit nga madrilenët, ndërsa Sergio Reguilon u ble përfund

Kololli e nis me super gol në kampionatin zviceran (VIDEO)

Futbollisti i Kosovës, Benjamin Kololli, ka shënuar gol në ndeshjen hapëse të elitës së futbollit të Zvicrës. Kololli realizoi gol të bukur kundër Young Boys për skuadrën e tij Zurich. Ai

Edhe një shqiptar drejt Serie A

Zërat se Keidi Bare kërkohet nga klubet italiane po forcohen së shumti gjatë ditëve të fundit. Mesfushori i Malagës dhe Shqipërisë ka ngjallur interes dhe në Serinë A. Sipas “Tuttosport

Arijanet Muriçi, nga Premier Liga në La Liga

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriçi pritet të luaj në një prej ligave më të forta atë të La Ligas. Ai është portieri i Xhironas dhe po e vazhdon karrierën në Spanjë në formë të huazim

Drita mëson kundërshtarin e radhës nëse kalon Legian

Drita ka mësuar rivalin e rradhës në Europa League nëse kalon polakët e Legias. Në shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës, goglat zgjodhën ekipin azer si kundërshtuar të radhës për ekipin g

Shmanget përplasja e mundshme me Crvena Zvezdën

UEFA ka vendosur për ndarjen e grupeve para hedhjes së shortit për të përcaktuar çiftet e fazës “play off” në Ligën e Kampioneve dhe atë të Europës. Në ndarjen që është bërë, Tir

Info Tjera