Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/dritaaaaa.jpg

Drita mëson kundërshtarin e radhës nëse kalon LegianDrita ka mësuar rivalin e rradhës në Europa League nëse kalon polakët e Legias.

Në shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës, goglat zgjodhën ekipin azer si kundërshtuar të radhës për ekipin gjilanas.

Ndeshjet me një takim luhen më 1 tetor dhe fituesi shkon direkt në fazën e grupeve të Europa League.

Të fundit

Kumbulla: I lumtur për golin

Pas golit ndaj Young Boys që i dha fitoren Romës në ndeshjen e parë në grupe në Europa League, Marash Kumbulla u bë sërish protagonist me Romën e tij, këtë herë duke realizuar në San Siro

Mustafi nuk rinovon me Arsenalin, pritet rikthimi Itali

Shkodran Mustafi duket i bindur të mbyllë eksperiencën e tij te Arsenali në fund të këtij sezoni, kur edhe të ketë mbushur plot 5 vite me fanellën e “topçinjve”, pasi ka refuzuar zyrtari

Renditja e re në xhudo: Distria e para, Laura Fazliu shënon ngritje

Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF), ka publikuar sot (e hënë) renditjen më të re Olimpike. Pas garës së Grand Slamit të mbajtur në tri ditët e fundit në Budapest të Hungarisë, ekipi O

Shillova pas rikthimit: Kam besim të plotë në fitoren ndaj Ballkanit

Pas disa muajve mungesë prej lëndimit, dje u rikthye në fushë sulmuesi shtatlartë, djaloshi nga Prishtina, Alban Shillova i cili zhvilloi rreth 25 minuta lojë duke pasur edhe një tentim që ish

Zhvillime dramatike në Barcelonë

Presidenti i Barcelonës dhe i gjithë bordi drejtuesi i klubit katalanas pritet të japin sot dorëheqje, raporton e përditshmja katalanase “Sport”. Siç dihet, ishte planifikuar tashme një moc

Mediumi serb: Flamuri i Kosovës mbi të Serbisë

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në xhudo në “Grand Slamin” që u mbajtë në Budapest të Hungarisë. Në të njëjtën garë, serbja Andrea Stojadinov fitoi medaljen

Info Tjera