Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/Armand-Duka-zgjidhet-President-i-FSHF-per-here-te-peste-1.jpg

Duka kritikon Hysajn: Te Napoli luan mirë, te Shqipëria joKryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) Armand Duka ka folur për ndeshjen mes Juventusit dhe Napolit ku e cilëson fajtor presidentin e klubit të Napolit, Aurelio De Laurentis që ndeshja nuk është zhvilluar.

Duka po ashtu ka “thumbuar” mbrojtësin e krahut të djathtë të Napolit dhe Kombëtares Shqiptare, Elseid Hysaj.

“Juventus-Napoli, faji është i presidentit të klubit, De Laurentis. Nëse ke 13 lojtar të lirë pa virus atëherë ndeshja mund të luhet. Nëse ke më pak se 13 lojtarë të lirë atëherë ndeshja duhet të shtyhet deri me një date tjetër. Nëse as për herën e dytë s’mund të luhet ndeshja atëherë UEFA duhet të merr vendim.”

“Hysaj? Ndeshjet e para të tij këtë sezon me Napolin ishin të shkëlqyera, por më vjen shumë keq që nuk mund ta them të njejtën gjë për ndeshjet me Kombëtaren e Shqipërisë. Ne presim shumë prej tij”, tha Duka për “Radio KissKiss”.

Të fundit

Mediumi italian shkruan për formën e Mirlind Dakut

Merkato ka përfunduar, mirëpo skuadrat kanë dërguar tashmë skautët e tyre nëpër botë për të ndjekur talentët e rinjë, shkruan Calcio Style. Mediumi italian i sportit, Calcio Style ka lavd

Shënoi dy gola me Vitesse, Armando Broja në formacionin e javës në Holandë

Kritikave që shoqëruan mungesën e golit me kombëtaren, Armando Broja iu përgjigj nga kampionati holandez. Sulmuesi isht protagonist absolut në fundjavën e Eredivisie, duke shënuar dy herë në

Armando Broja, i papërmbajtshëm me dy gola

Armando Broja po tregon vlerat e tij në Holandë dhe po bind ata pak skeptikë që mendojnë se nuk është e ardhmja e sulmit të kombëtares shqiptare. Shtatalarti, i cili është nën kontratë me

Ibrahimovic: Isha i uritur për fitore

latan Ibrahimovic, mbrëmë e tregoi fuqinë e tij ndaj Interit, ku me dy gola vendosi fatin e derbit “Della Madonnina” në 2:1. Edhe pse sa kishte kaluar Covid-19, 39 vjeçari dukej në f

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Cadiz

Reali i Madridit ka zhgënjyer plotësisht pasditen e sotme në Valdebebas, pasi është mposhtur me rezultatin minimal 0-1 nga skuadra e sapo ngjitur në elitën e futbollist spanjoll, Cadiz. Në nj

Mourinho: Do ta kuptoni së shpejti kush është Gareth Bale

Jose Mourinho është i bindur se Gareth Bale mund të japë shumë më shumë në fushë se disa sezone në Real Madridi. Disa vite ai ka qenë fantastik edhe në Madrid, por Bale gjithmonë është

Info Tjera