Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/120746268_10221055178547053_3758628701733000800_o-780x439-1.jpg

Dy të arta dhe dy të argjendta për Kosovën në xhudo në Kupën Evropiane për seniorDy të arta dhe dy të argjendta është bilanci i medaljeve të fituara nga ekipi i xhudos në Kupën Evropiane, që po mbahet në Dubrovnik të Kroacisë.

Të artën e fituan Laura Fazliu (-63 kg) dhe Shigeki Nakamura (-73 kg), ndërsa të argjendtën Flaka Loxha (-57 kg) dhe Erza Muminoviq (-48 kg).

Fazliu mblodhi më së shumti pikë në kategorinë e saj, ndërsa Nakamuras iu deshtë të mposhtë fillimisht sllovenët: Plantak e Kelava, kurse në gjysmëfinale dhe finale mundi serbët: Stanojeviq përkatësisht Rajiçiq.

Për Nakamurën ishte gara e parë ndërkombëtare prej se mori nënshtetësinë e Kosovës.

Për ekipin e xhudos ishte gara e parë ndërkombëtare pas shtatë muajsh pushimi shkaku i përhapjes së pandemisë Covid 19.

Të fundit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Emërimi i selektorit të ri të Kosovës, bën buj në gjithë Spanjën

Emërimi i spanjollit selektor i Kombëtares së Kosovës në hendboll  (meshjkujt) për dy ndeshje, ka bërë bujë edhe në Spanjën që nuk e njeh Kosovën. Gazeta më e madhe sportive në Spanj

Pesë gabimet që mund ta qojnë Zizun drejt largimit

Humbja ndaj Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve e ka vendosur Zinedine Zidane në një pozitë të vështirë, nën presion serioz për të kthyer rezultatet. Përballë tij nuk është një nde

Amir Rrahmani do të jetë në bankën rezervë te Napoli, nuk starton as ndaj AZ Alkmaarit

Napoli do ta nisë sonte sonte kampanjën e re në Ligën e Evropës me një përballje tejet interesante. Skuadra që drejtohet nga Gennaro Gattuso do të përballet me skuadrën holandeze, AZ Alkmaa

Cavani është goditja e madhe e Manchester United

“El Matador” është prej vitesh një ndër goleadorët më të mirë në planet dhe Ryan Giggs, trajneri i Uellsit dhe ish-lojtari i njohur i klubit të Premier League, thur elozhe për 33-vjeça

Orë vendimtare për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo do ta mësojë sot nëse do të lejohet të luajë për Juventusin kundër Barcelonës dhe rivalit të moçëm, Lionel Messi, javën e ardhshme në Ligën e Kampionëve. Juventusi i

Info Tjera