Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/dybala-juventus_1wyzw7plw9lwx1sf3qx5i1l04w-780x439-1.jpg

Dybala e pranon se është duke vuajtur te JuventusiPaulo Dybala thotë se ai është nën vuajtje edhe më të mëdha kur nuk mund të jetë në fushë me shokët e tij të skuadrës dhe konfirmon se do të kthehet në aksion pas ndeshjeve ndërkombëtare.

Argjentinasi është jashtë fushe që nga janari kur mori një lëndim në gju kundër Sassuolos.

27-vjeçari ka luajtur vetëm 16 ndeshje deri më tani këtë sezon dhe ishte i vetmi lojtar i Juventusit që reagoi në mediat sociale për humbjen e Zonjës së Vjetër kundër Beneventos.

“Asgjë nuk do të më bënte më të lumtur sesa të isha në gjendje të ndihmoja ekipin në këto muaj”, shkroi ai në Instagram.

“Vuajtjet janë të barabarta ose edhe më të mëdha kur nuk mund të jesh në fushë me shokët e tu”.

“Ka akoma dy muaj për të luajtur dhe ne duhet të jemi të bashkuar, tani më shumë se kurrë”.

“Unë vazhdoj të stërvitem dhe mezi pres të kthehem së bashku me shokët e mi të skuadrës pas pushimit. Ne jemi Juve”, ka shtuar më tej La Joya.

Dybala ka shënuar tre gola në të gjitha garat deri më tani këtë sezon dhe kontrata e tij me Juventusin skadon në qershor të vitit 2022.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera