Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/1578842071_330716_1578842952_noticia_normal_recorte1.jpg

E ardhmja e Luis SuarezTrajneri i ri i Barcelonës, Ronald Koeman ka thyer heshtjen duke folur për të ardhmen e sulmuesit Luis Suarez.

Dështimi i Barcelonës këtë sezon duke mos fituar asnjë trofe ka bërë që drejtuesit e klubit të mendojnë për një revolucion të madh, duke larguar lojtarët e ‘paprekshëm’.

Në këtë listë është i përfshirë edhe Luis Suarez, i cili në sezonet e fundit ka qenë ‘hija’ e Suarezit që jemi mësuar ta shohim.

Koeman është i vetdijshëm që uruguaiani nuk ka të ardhme në ‘Camp Nou’, duke thënë: “Suarez të kthehet në Ajax? Nëse kjo ju bën të lumtur, atëherë është në rregull”.

33-vjeçari duket se do të rikthehet te ish-klubi i tij në Holandë, pasi edhe Barca nuk llogarit më te ai.

Të fundit

Plani i UEFA për kthimin e tifozëve në garat europiane

UEFA ndërmori hapin e parë duke lejuar publikun në stadium në Superkupën e Europës, të enjten e kaluar, në Budapest (Hungari), me një numër të kufizuar prej 20 000 personash, kur kapaciteti

Giggs: Transferimi i Bale te Tottenhami është i mirë për Uellsin

Trajneri i Përfaqësueses së Uellsit, Ryan Giggs është i kënaqur me transferimin e Gareth Bale nga Real Madridi te Tottenhami. Ylli i Real Madridi është bashkuar me Spurs në një huazim sezona

Gattuso nuk pranon largimin e Hysajt

Gennaro Gattuso nuk e ka lejuar largimin e Elseid Hysajnt nga Napoli pas ofertës së marr nga klubi rus Spartak Moska. Trajneri i Napolit ka kërkuar me ngulm që shqiptari të mos shitet te Spartak

Messi befason me deklaratën e tij

Pas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndry

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytë

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë. Muriqi pritet që k

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Info Tjera