Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/0_Frank-Lampard-Sevilla.jpg

E ardhmja e pasigurt e LampardFrank Lampard ka thënë se e ardhmja e tij është jashtë kontrollit, me presionin që i është rritur si trajner i Chelseat.

The Blues u mposhtën 2-0 në udhëtim te Leicesteri në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier.

Lampard e ka pranuar se mund të shkarkohet nga Chelsea, pasi Roman Abramovich nuk është i lumtur me punën e anglezit.

“E ardhmja? Nuk mund ta kontrolloj”, ka thënë Lampard pas takimit me Dhelprat.

“Jam duke u pyetur për këtë që disa javë. E kuptoj atë dhe klubi do të më tregoj nëse jam gabim apo jo”.

“E mora punën duke e ditur se do të jetë e vështirë, pasi nuk është një klub që është i gatshëm të garojë. Kishim një ndalesë, kemi lojtar të rinj, kemi transferime të reja”.

“Aktualisht, ne duhet të luftojmë dhe të bëjmë më të mirën për skuadrën”, ka shtuar më tej ai.

Të fundit

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Milani nuk dorëzohet për futbollistin e Fulhamit

Gjiganti italian AC Milan ka shfaqur interesim për futbollistin e Fulhamit, Zambo Anguissa, shkruan “Goal”! Milani e ka “shigjetuar” edhe verën e kaluar mesfushorin defanziv, por nuk u arrit

UEFA po mendon t’ia marrë të drejtën e organizimit të ndeshjeve tri qyteteve të mëdha evropiane për Euro 2021

UEFA po mendon të bëjë disa ndryshime sa i përket organizimit të Kampionatit Evropian Euro 2021, por që do të mbahet këtë vit. Qytetet si Dublin (Irlandë), Glasgow (Skoci) dhe Bilbao (Spanj

Kolollit i duhet ende kohë

Benjamin Kololli ende nuk është i gatshëm për lojë. Lajmi është bërë i ditur nga trajneri i skuadrës së FC Zuerichut, Massimo Rizzo. 28-vjeçari, reprezentues i Kosovës, është duke i mun

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Info Tjera