Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/HAALAND.jpg

E gjithë merita tek HaalandErling Haaland ka qenë përsëri protagonist në fushën e blertë.

Borussia e tij është kualifikuar në çerekfinalet e Champions League dhe e ka bërë falë një dygolëshit të sulmuesit norvegjez kundër Sevilla-s.

Sekretin e sulmuesit e ka zbuluar shoku i tij i skuadrës Thomas Delaney.

“Është një privilegj të luash me Erling. Mund të them se është një djalosh i ri shumë i uritur. Nuk ka patur shumë suksese deri tani dhe për këtë arsye është gjithmonë pozitiv”.

“Beson se mund të pushtojë botën. Kjo është shumë stimuluese për të”.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera