Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/milot-rashica-2021-780x439-1.jpg

E konfirmon trajneri i Werderit, Rashica nuk do të luaj as ndaj LeverkusenitMilot Rashica nuk do të rikthehet në fushë as këtë fundjavë.  Sulmuesi nga Kosova ka lënë mbrapa lëndimin e pësuar javë më parë dhe është rikthyer në stërvitje.

Vushtrriasi ka nisur stërvitjet me ekipin të hënën, por pa marrë parasysh kësaj, ai nuk do të luaj ndaj Bayer Leverkusen.

Ka qenë trajneri i Werder Bremen, Florian Kohfeldt që ka folur para ndeshjes dhe ka bërë të ditur se kosovari nuk do të luaj në këtë takim.

“Rashica është rikthyer në stërvitje, por nuk do të luaj këtë javë”, ka deklaruar Kohfeldt.

Werder Bremen do të jetë mysafir i Bayer Leverkusenit të shtunën me fillim nga ora 15:30.

Milot Rashica këtë edicion nuk ka pasur fatin që të luaj në shumicën e takimeve shkaku i lëndimeve.

24-vjeçari është aktivizuar në vetëm pesë ndeshje, ku nuk ka gjetur ende rrugën e golit, por që ka një asistim.

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera