Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/veseli.jpg

Federik Veseli nënshkruan me klubin italianFrederik Veseli pritet të ndërrojë sërish skuadër, por jo kampionat.

Duke parë hapësirat e pakta që ka pasur gjatë këtij sezoni te skuadra e Salernitanës, ku është aktivizuar në vetëm 10 ndeshje, 28-vjeçari është një hap larg firmës me një tjetër ekip të Serisë B në Itali.

Mediat në shtetin fqinj raportojnë se mbrojtësi është pranë kalimit te Virtus Entela.

Madje, thuhet se ndërmjet dy klubeve është arritur edhe marrëveshja dhe së shpejti pritet të vijë zyrtarizimi.

Veseli kërkon më shumë minuta, në mënyrë që të mos humbasë edhe ftesën në Kombëtare nga trajneri Edi Reja, ndërsa te Salernitana për të hapësirat janë reduktuar edhe më shumë.

Ndryshe nga Salernitana që lufton për ngjitjen në Serinë A, Virtus Entela renditet në vendin e tretë nga fundi dhe ka si qëllim kryesor mbijetesën.

Të fundit

Liverpool dorëzohet në luftën titull, Mane tregon synimin

Sadio Mane ka pranuar se mbrojtja e titullit në Ligën Premiere ka përfunduar, duke deklaruar se diferenca e pikëve midis Liverpoolit dhe Manchester Cityt është thjesht shumë e madhe për t’u

Manchester City në kërkim të fitores

Borussia Monchengladbach do të zhvillojë ndeshje kundër Manchester Cityt në stadiumin “Puskas Arena”, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së eliminatorëve. Kjo është hera e parë

Lewandowski golashënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve

Su lmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, është bërë golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve, pas golit që e shënoi në fitoren kundër Lazios të martën

Zhvillime të reja për të ardhmen e Mbappe

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është i gatshëm ta firmos kontratën e re me Paris Saint-Germaini, por vetëm nëse ekipi nga Ligue 1 i plotëson kërkesat e tij. Kështu ka raportuar të martën e

David De Gea drejt largimit nga Manchester United

David De Gea duket se do të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës. Portieri spanjoll nuk është më i paprekshëm te Djajtë e Kuq, pasi aty po ndjen presionin e Dean Hend

Reali pa sulmuesin kryesor ndaj Atalantës

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, nuk do jetë i pranishëm në ndeshjen me Atalantan në kuadër të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi francez, Karim Benzema, nuk do të udhëtojë me pjesën tje

Info Tjera