Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/safe_image.jpg

Feronikeli merr pikë të plota në DrenasFeronikeli ka fituar ndeshjen e xhiros së 13-të, që u zhvillua ndaj Arbërisë, në “Rexhep Rexhepi”, me rezultat 1-0.
Në takimin e sotëm debutoi edhe futbollisti më i ri i skuadrës, sulmuesi Marko Simonovski, i cili u bashkua me ekipin si lojtar i lirë.

Ekipi i Duros epërsinë e arriti në minutën e 43-të, pas një goditje të fuqishme të Dabiqaj, që realizoi për 1-0.

Gjatë pjesës së dytë, skuadra kërkoi edhe golin e dytë, megjithatë ndeshja përfundoi me epërsinë 1-0.

Feronikeli të martën udhëton në Gjilan, te Drita.

Të fundit

24 sfidat e sotme të Europa League

Do të luhen ditën e sotme, duke filluar nga ora 18:55, 24 sfidat e parafundit të grupeve të Ligës së Europës. Milani i Stefano Piolit, do të kërkojë fitoren në shtëpi, për të “blinduar

750 gola në karrierë për Ronaldon

Cristiano Ronaldo pati një tjetër natë të madhe në Ligën e Kampionëve. Ylli portugez vuri veten në listën e golashënuesve në fitoren 3:0 të Juventusit në shtëpi ndaj Dynamo Kyiv. Për Ro

Futbollisti nga Kosova që po çmend Champions League

Mërgim Berisha është duke kaluar një formë fantastike te Salzburgu në këtë sezon të ri. N ë kampionat ka arritur që të realizojë 5 gola në 7 ndeshje të zhvilluara, ndërsa në Champions

Barça në Budapest pa Messi, Coutinho dhe Ter Stegen

Barcelona sot do të presë Ferencvaros në Ligën e Kampionëve. Dueli kundër kampionit hungarez do të humbasë nga Lionel Messi. Trajneri, Ronald Koeman, vendosi të pushojë Argjentinasin. Messi

Lojtarët dalin në mbrojtje të Zidane

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është duke konsideruar shkarkimin e trajnerit Zinedine Zidane. Tekniku francez humbi dje ndaj Shakhtar Donetsk, ndërsa nëse “Los Blancos” do kualif

Ylli shqiptar i Bayernit kërkohet nga dy klube evropiane

Klubi gjerman Köln ka filluar diskutimet me Bayern Munich për huazimin e dy talentëve, Joshua Zirkzee dhe Leon Dajaku raporton GOAL Deutschland. Gjatë afatit kalimtar veror, për futbollistin nga

Info Tjera