Feronikeli merr pikë të plota në Drenas

Feronikeli ka fituar ndeshjen e xhiros së 13-të, që u zhvillua ndaj Arbërisë, në “Rexhep Rexhepi”, me rezultat 1-0.
Në takimin e sotëm debutoi edhe futbollisti më i ri i skuadrës, sulmuesi Marko Simonovski, i cili u bashkua me ekipin si lojtar i lirë.

Ekipi i Duros epërsinë e arriti në minutën e 43-të, pas një goditje të fuqishme të Dabiqaj, që realizoi për 1-0.

Gjatë pjesës së dytë, skuadra kërkoi edhe golin e dytë, megjithatë ndeshja përfundoi me epërsinë 1-0.

Feronikeli të martën udhëton në Gjilan, te Drita.

Të fundit

Në fund të sezonit do të largohem përgjithmonë

Lamtumira ishte në ajër, por personi i interesuar u kujdes për ta zyrtarizuar atë. Gianluigi Buffon do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit: “E ardhmja ime është e qartë dhe e për

Kush mund të jetë partneri i ardhshëm i Messit

Me Leo Messin sërish në qendër të projektit, Barcelona ka nisur të përpilojë merkaton e verës ku pritet të jenë jo pak aktiv pavarësisht kushteve të vështira financiare. “Pleshti” ia

Chelsea nuk lejon largimin e lojtarit shqiptarë

Armando Broja do të vazhdojë të qëndrojë në Stamford Bridge. Armando Broja është duke kaluar në një formë mahnitëse në Eredivisie me skuadrën e Vitesses. Broja ka shënuar tashmë 11 gol

Juventusi synon transferimin e Jose Gayas

Juventusi është duke kërkuar ta përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes për edicionin e ri. Zonja e Vjetër pritet ta largojë mbrojtësin brazilian Alex Sandro, i cili që disa kohë lidhet me

Lewis Hamilton shënon fitore në “Spanish Grand Prix”

Hamilton arriti që ta lërë rivalin Max Verstappen mbrapa për të fituar ndeshjen, transmeton lajmi.net. Hamilton e nisi garën në mënyrë jo të mirë duke qëndruar pas rivalëve, por në fund

Formacionet e mundshme të super sfidës italiane

Juventusi ka përballë skuadrën e Milanit në kuadër të xhiros së 35-të të Serie A. Ky duel pritet të jetë përcaktues se cila skuadër do të paraqitet në Ligën e Kampionëve në sezonin e