Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/IMG-c114b8e8485092c4fbf66cdca167c6ce-V.jpg

Feronikeli nis me këmbë të mbarë sezoninFeronikeli e fillon me fitore të thellë sezonin e ri

Feronikeli ka shënuar fitore të pastër 4-0, në ndeshjen e xhiros së parë, të sezonit 2020-21, kundër Gjilanit.

Në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, Feronikeli u tregua bindshëm më i mirë, duke treguar karater dhe forcë në takimin ndaj nënkampionit të sezonit të kaluar.

Ishte ndeshje e Bedri Greces kjo e sotmja, futbollist i cili shkëlqeu ndaj ish-skuadrës së tij, duke shënuar tre golësh.

Dy golat e parë të Grecës erdhen në pjesën e parë, saktësisht në minutat 14 dhe 42.

Greca pati edhe raste të tjera, duke goditur shtyllën dhe në një rast tjetër goditi në gjoks portierin e Gjilanit, Koliçi.

Në pjesën e dytë, Greca nuk u ndal duke kompletuar hattrickun në minutën e 54.

Për golin e katërt dhe të fundit u përkujdes sulmuesi tjetër i transferuar këtë afat kalimtar, Marclei Santos, i cili u fut në lojë në vend të Grecës, në minutën e 79-të, e më pas realizoi me parabolë në minutën 90+.

Të mërkurën Feronikeli udhëton në Suharekë për tu përballur me Ballkanin.

Të fundit

Feronikeli – Prishtina, Krasniqi optimist për rezultat pozitiv

Prishtina nuk e ka nisur shumë mirë kampionatin, ndërsa edhe nesër do të ketë punë mjaft të vështirë, pasi luan në udhëtim te Feronikelin. Mesfushori, Endrit Krasniqi, është optimist se

Messi nuk gjen qetësi në Barcelonë

Sipas asaj që raporton ESPN, trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka thënë se Lionel Messi mund të luajë më mirë. Strategu holandez e bëri këtë deklaratë para takimit të skuadrës katalan

Zidane merr lajmin e mirë për Ramos

Sergio Ramos është gati për Ligën e Kampionëve. Kapiteni i Los Blancos u dëmtuar në humbjen befasuese të Real Madridit në shtëpi nga Cadiz, sfidë që e fituan mysafirët me rezultat minimal

Mediumi italian shkruan për formën e Mirlind Dakut

Merkato ka përfunduar, mirëpo skuadrat kanë dërguar tashmë skautët e tyre nëpër botë për të ndjekur talentët e rinjë, shkruan Calcio Style. Mediumi italian i sportit, Calcio Style ka lavd

Shënoi dy gola me Vitesse, Armando Broja në formacionin e javës në Holandë

Kritikave që shoqëruan mungesën e golit me kombëtaren, Armando Broja iu përgjigj nga kampionati holandez. Sulmuesi isht protagonist absolut në fundjavën e Eredivisie, duke shënuar dy herë në

Armando Broja, i papërmbajtshëm me dy gola

Armando Broja po tregon vlerat e tij në Holandë dhe po bind ata pak skeptikë që mendojnë se nuk është e ardhmja e sulmit të kombëtares shqiptare. Shtatalarti, i cili është nën kontratë me

Info Tjera