Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1600599509481.jpg

Feronikeli përballet sot me GjilaninSuperliga e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e fundit të xhiros së 1-të.

Feronikeli do të jetë nikoqir i Gjilanit.

Dy skuadrat synojnë fitore në xhiron e parë.

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Avdyli, Kuka, Lladrovci, Pnishi, Hoxha, Dabiqaj, Bojku, Malaj, Maliqi, Greca, Hoti.

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Fustar, Veliu, Ferreira, Rapa, Aziz, Hila, Hajdari, Progni, Nikaç

12:30: Futbollistët e Gjilanit arrijnë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” para duelit kundër Feronikelit.

Të fundit

Mediumi serb: Flamuri i Kosovës mbi të Serbisë

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në xhudo në “Grand Slamin” që u mbajtë në Budapest të Hungarisë. Në të njëjtën garë, serbja Andrea Stojadinov fitoi medaljen

Modric flet për kalimin në ekipin anglez

Ylli kroat i Real Madrid, Luka Modric ka vërtetuar edhe një herë se forma e tij është akoma e lartë, pas golit që shënoi në ‘El Clasico’. Mesfushori ka folur së fundmi edhe për të ardh

30 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios – kjo është nota e tij

Lazio ka marrë tri pikët e radhës në Serie A. Në përballjen kundër Bologna, Lazio ka arritur të shënojë fitore jo aq të mundimshme, me rezultatin 2:1. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi

Khabib Nurmagomedov fiton, por tërhiqet nga MMA

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Yllii UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në UFC. Në duelin me Justin Gaethje, Khabib përfund

Çmenduri në Holandë! Ajax shënon 13 herë brenda 75 minutave

Eredivise në Holandë ka prodhuar një spektakël të vërtetë golash me Ajax-in e pamëshirshëm. Amsterdamasit luanin në transferë ndaj VV- Venlo, vendi i 10-të në kampionat dhe një skuadër

Përballja e tretë

Istogu udhton të dielën në Vushtrri për të zhvilluar ndeshjen kampionale me Vushtrrinë. Përballja vjen pas dy ndeshjeve në EHF Europa Cup, ku istogaset i fituan me rezultatin 21-26 dhe 31-24.

Info Tjera