Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/kos.jpg

FIFA publikon renditje, ja ku gjinden Kosova e ShqipëriaËshtë publikuar sot renditja më e re e FIFA-s për muajin nëntor.

Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka ndryshuar pozitë, përkundër fitores ndaj Moldavisë dhe humbjes nga Sllovenia. Dardanët ndodhen në vendin 117 me 1155 pikë, tri pikë më pak se muajin e kaluar.

Ndërkohë, Kombëtarja e Shqipërisë, ka shënuar ngritje për tri pozita. Kuqezinjtë ndodhen në vendin 66 me 1360 pikë.

Ky sukses i tyre vjen pas fitoreve ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë, që e dërguan Shqipërinë në Ligën B në Ligën e Kombeve.

Të fundit

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në

Messi i bashkohet ekipit ani se pjesëmarrja e tij në fushë është e dyshimtë

Ronald Koeman nuk do të lërë asnjë futbollist në Barcelonë. Do t’i marrë të gjithë me vete në Sevilje për finalen e parë të sezonit, përfshirë këtu edhe lojtarët e dëmtuar si Pike,

Chelsea rikthehet te fitorja

Vetëm 1 pikë kishte marrë Chelsea në tre ndeshjet e fundit në kampionat. Një moment i vështirë, sidomos për trajnerin Frank Lampard. Gjithsesi, “Blutë” e Londrës janë rikthyer te fitor

Lakers e Clippers me fitore bindëse

Janë zhvilluar shtatë ndeshjet e radhës në elitën e basketbollit amerikan, NBA. Dy skuadrat nga Los Angelesi, Lakers dhe Clippers kanë shënuar fitoret e radhës. Në “Staples Center” të Lo

Gjashtë mëkatet e Zinedine Zidane

Real Madrid nuk ka arritur të fitojë trofeun e tyre të parë këtë sezon pas eliminimit nga Superkupa e Spanjës me Zinedine Zidanen që nuk ka arritur të zgjidhë disa çështje që mund të ndi

Prishtina pas ndeshjes me Barcelonën: Pavarësisht rezultatit, jemi krenarë me djemtë tanë

Mabetex Prishtina ka zhvilluar ndeshjen e saj në kuadër të Ligës së Kampionëve për raundin e 32-të kundër Barcelonës. Barcelona, si kampione në fuqi, ka mposhtur lehtë Prishtinën me rezul

Info Tjera