Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Florian-Marku-1.jpg

Florian Marku në prag të meçit të jetësFlorian Marku kërkon të ndeshet me Connor Benn dhe ka nisur thumbimet ndaj këtij të fundit. Benn nuk pranon të ndeshet me “Luanin shqiptar” dhe agjenti i Markut, Sam Jones, foli për Sky Sport për mundësinë e zhvillimit të kësaj ndeshjeje.

Ai tregoi se sa mbështetje ka Marku dhe se do të ishte i duhuri për Connor Benn. “Florian Marku është rivali i duhur për Connor Benn, çdo foto që poston, ke miliona shqiptarë në komente që shkruajnë: Marku, Marku”.

“Është e pashmangshme, Eddie Hearn duhet ta organizojë këtë duel. Ne jemi gati, jemi të bindur që do të kemi mbi 20 mijë tifozë në O2 Arena dhe 20 mijë tifozë jashtë saj. Edhe në stil, do të ishte një duel për të mos u humbur. Të dy godasin fort dhe nuk shmangen. Duhet që Benn ta pranojë sfidën”, tha Jones.

Të fundit

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

FFK reagon për Dritën dhe të drejtat televizive

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar sot pas situatës së shkaktuar për anulimin e ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Linfieldit, e vlefshme për finalen e fazës parakualifikuese të Champions

Levante nuk e lëshon lehtë Armando Sadikun

Në fillim të merkatos verore, Armando Sadikun e kërkoi Arisi i Selanikut, e pastaj edhe Pogon Shçzecin në Poloni. Por të dy skuadrat bënë oferta shumë të ulta ekonomike, nën 1 milion euro q

Detaje të reja rreth të ardhmës së Muriqit

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, raporton se Lazio është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Vedat Muriqin nga Fenerbahce. Duket se Lazio do ta mbyll transferimin e Muriqit

Sanchez i pasigurt

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni. Inter mposhti 2:1

Anulohet ndeshja Drita vs. Linfield, pas testeve pozitive me Covid-19

Është anuluar dueli final i fazës paraeleminatore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Dritës dhe skuadrës irlandeze Linfield. Informacioni është konfirmuar nga zyra e mediave në UEFA për Gaz

Info Tjera