Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/kylian-780x439-1.jpg

Formacionet zyrtare: Barcelona në një tjetër mision të pamundur ndaj PSG-sëNë Parc des Princes, Paris Saint-Germaini dhe Barcelona zhvillojnë ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Parisienët fituan me rezultat 4-1 në sfidën e parë në Camp Nou duke i vënë katalunasit para një misioni të pamundur.

Blaugranët bënë dikur një prej rikthimeve më sensacionale në histori të futbollit, porse a do të mund ta bëjnë sërish?

Trajnerët Mauricio Pochettino dhe Ronald Koeman i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa; Gueye, Paredes, Verratti; Draxler, Mbappe, Icardi.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Dest, Mingueza, Lenglet, Alba; Busquets, De Jong, Pedri; Messi, Dembele, Griezmann.

 

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera