Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/chelseareal-780x439-1.jpg

Formacionet zyrtare: Chelsea vs Real MadridStamford Bridge është arena e ndeshjes kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ndërmjet Chelseat dhe Real Madridit.

Sfida e parë e zhvilluar në stadiumin ‘Alfredo di Stefano’ u mbyll me rezultat të barabartë (1-1), ashtu që finalisti do të vendoset në Londër.

Blutë vazhdojnë në finale me barazim pa gola dhe me çfarëdo fitore, kurse Los Blancos do të kualifikohen tutje me barazim me më shumë se dy gola ose me çfarëdo fitore. Rezultati 1-1 e dërgon ndeshjen në vazhdime.

Nuk do të mungojë edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Thomas Tuchel dhe Zinedine Zidane, të cilët i kanë përgatitur skuadrat që do ta fillojnë takimin.

Formacioni startues i Chelseat: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rudiger; Azpilicueta, Kanté, Jorginho, Chilwell; Havertz, Werner, Mount.

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Nacho, Ramos, Militao, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Hazard, Benzema, Vinicius.

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera