Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/arsenal.jpg

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parëSlavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë më e fortë.

Te Arsenali nga minuta e parë luan Granit Xhaka, ndërsa në sulm janë Lacazette dhe Pepe.

 

Në anën tjetër te Slavia luan sulmuesi nigerian Petr Olayinka.

Slavia Praga: Kolár; Bah, Zima, Holes, Boril; Sevcik, Stanciu, Hromada, Provod, Olayinka; Kuchta

Arsenal: Leno; Chambers, Holding, Pablo Marí; Smith Roëe, Xhaka, Ceballos, Thomas, Saka; Lacazette, Pépé.

 

 

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera