Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/resizedcrop-2f9eade5f018fed4a5ba9e02d602d7b6-840x480-1.jpg

Francesco Totti bëhet menaxheri i futbollistit shqiptarPas përfundimit të karrierës në futbollin e luajtur dhe më pasi dha dorëheqjen si drejtues tek Roma, Francesco Totti ka nisur një profesion të ri.

Ikona e verdhekuqve ka hapur një kompani menaxhimi lojtarësh.

Por në radarin e Totti-t është edhe talenti shqiptar, Luis Hasa, i cili aktivizohet te moshat e Juventusit dhe konsiderohet si një nga lojtarët më të talentuar te të rinjtë e bardhezinjve.


Ai është kapiten i ekipet të 16-vjeçarëve dhe shquhet për cilësitë teknike.

Adoleshenti luan në qendër të mesfushës dhe si sulmues i fshehur.

Këtë sezon ia ka dalë të shënojë 6 gola në 16 ndeshje.

Cilësitë e tij nuk kanë kaluar pa u vënë re edhe nga menaxherë e skautë të ndryshëm.

Francesco Totti është ai që e ka bindur shqiptarin për të nënshkruar me kompaninë e tij, që do e menaxhojë në vazhdim.

Të fundit

Dortmund jep paralajmërimin e fundit për Man Utd

Drejtuesit e Borussias së Dortmundit vendosën afatin e fundit për Manchester United në lidhje me futbollistin anglez Jadon Sancho. Prej kohësh 20-vjeçari londinez është vënë në shënjestrë

CR7 shpalos objektivin e tij për të ardhmen

“I lumtur që fitova titullin tim të dytë radhazi në Serie A. Duket e lehtë por nuk është kështu. Vit pas viti, me talent, me vendosmëri dhe me shumë punë mund të arrish të gjithë objek

Lewis Hamilton fiton garën në Britani

Kampioni në fuqi i Formula 1, Lewis Hamilton, ka arritur të fitoj sot garën e Shpërblimit të Madh të Britanisë, ani pse në xhiron e fundit atij i ishte shpërthyer gola. Piloti i Mercedesit p

Zyrtare: Tovërlani në Feronikël

Klubi i futbollit “FC Feronikeli” dhe Kryetrajneri, Afrim Toverlani vazhdojnë që të rrugëtojnë se bashku se paku edhe vitin tjetër. Toverlani erdhi të Feronikeli 5 muaj më parë dhe puna e

Cila do të jetë e ardhmja e Ibrahimovic?

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, e ka lartësuar Zlatan Ibrahimovicin duke e quajtur kampion, pasi ylli i kuqezinjve shkroi edhe më shumë histori në Serie A në fitoren 3:0 kundër Cagliarit. Ibr

Përfundon Serie A, Juventusi e kampion

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së fundit të Serie A ku edhe këtë vit ka fituar Juventusi. Çështja e kampionit për Juventusin kishte përfunduar javë më parë kurse në nde

Info Tjera