Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/milot-rashica-werder-bremen-1580853338-31168.jpg

Fritz ka treguar si është situata e RashicësMilot Rashica gjatë dy muajve të fundit ka hasur shumë vështirësi për shkak të një dëmtimi muskulor, që e ka kushtëzuar për të mos qenë në fushë dhe hasur vështirësi për t’u kthyer në formë.

Ndeshja e fundit e yllit të Kosovës është në nëntorin e vitit të shkuar dhe duket se rikuperimi nga lëndimi ka marrë fund.

Para pak ditësh Rashica është kthyer të stërvitet me pjesën tjetër të ekipit dhe në ndeshjen e radhës ai pritet të jetë në fushë.

Pas katër ditësh Werder Bremen luan ndaj Augsburg në Bundesliga dhe me shumë mundësi Rashica do bëjë rikthimin e tij në atë ndeshje. Këtë e konfirmon edhe menaxheri i skuadrës, Clemens Fritz.

“Miloti është në listën e kandidatëve për të luajtur në ndeshjen ndaj Augsburg. Ai është mirë dhe po stërvitet normalisht dhe ne jemi të lumtur”, u shpreh Fritz.

Të fundit

Italia përjashtohet nga Lojërat Olimpike?

Italia është shumë pranë përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokios që zhvillohen këtë vit në Japoni. Sipas mediave italiane, vendimi është marrë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, po

ZYRTARE: Lampard shkarkohet nga Chelsea

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez përmes uebfaqes së klubit.  “Ky ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe jo ai që pronari dhe Bordi e kanë marrë me lehtësi”, u tha ne dekl

Juventus pranë goditjes së madhe

Kërkonte vetëm një zëvendësues për Alvaro Morata, por mund të marrë më shumë se kaq. Juventus është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit që mban emrin e Edin Dzeko. “

Manchester United eliminon Liverpoolin dhe konfirmon krizën e “Të Kuqve”

Manchester United po kalon një nga momentet më të bukura të viteve të fundit. “Djajtë e Kuq” fituan 3-2 në shtëpi ndaj Liverpool, sukses që sjell kualifikimin në raundin e 1/8 të FA Cup

Zbulohet ekipi i madh që u interesua për Salah

Kohët e fundit Liverpool është fokusuar në rinovimin me senatorët e skuadrës. Vëmendjen më të madhe e kanë marrë Mohamed Salah dhe Virgil Van Dijk. Kontratat e dy yjeve të “The Reds” m

Atalanta leksion Milanit, Interi barazon me Udinesen

Milani pësoi një disfatë të rëndë 0-3 në shtëpi përballë Atalantas në ndeshjen e fundit të fazës së parë të Serie A, megjithatë skuadra e drejtuar nga Stefano Pioli mbetet e para në

Info Tjera