Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/messi-10.jpg

Gati kontrata e çmendur për MessinManchester City është duke përgatitur një ofertë të ‘çmendur’ për yllin e Barcelonës, Lionel Messi.

E ardhmja e argjentinasit vazhdon të mbetet mister, ndërsa vazhdon të jetë i lidhur me kalimin në Premierligë.

Sipas The Times, “Qytetarët” do t’i ofrojnë kontratë 10-vjeçare sulmuesit që ta bindin të transferohet në “Etihad”.

Messi do vendos të ardhmen në fillimin e vitit 2021, në fakt ai do këtë të drejtë të nënshkruajë kontratë paraprake, meqenëse kontrata i skadon në qershor.

Në rast se i ofrohet kjo super kontratë, atëherë Messi do mbetet të gjiganti anglez së paku deri në moshën 43-vjeçare.

Mbetet të shihet nëse do ndodh transferim, ngase interesim për lojtarin vazhdojnë të tregojnë edhe klubet e tjera të mëdha, si PSG dhe Inter Milan.

Të fundit

Statistikë e ‘çmendur’, Cristiano Ronaldo fiton më shumë se plotë katër skuadra të Seria A

35-vjeçari që vazhdon të shkëlqejë në Seria A, fiton pagë prej 540 mijë euro në javë nga Juventusi ose më saktë 28 milionë euro çdo vit, përcjellë lajmi.net. Sipas Gazzetta dello Spor

Ozil i vendosur, do të luajë vetëm për Fenerbahçe

Mesut Ozil do të luajë vetëm për Fenerbahce nëse ai shkon në Turqi. Kështu ka thënë menaxheri i tij të martën në mes të bisedave për transferimin e mesfushorit nga Anglia. Në një inter

Loriana Kuka e çon në 4 numrin e medaljeve për Kosovën

Floriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti britaniken Natalie Powell. Fillimisht, xhudistja jonë në dy raundet

Koeman i pashpresë

Barcelona do të përballet me Real Sociedad të mërkurën në gjysmëfinalen e Superkupën e Spanjës. Sidoqoftë, në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, trajneri Ronald Koeman deklaroi se

Fritz ka treguar si është situata e Rashicës

Milot Rashica gjatë dy muajve të fundit ka hasur shumë vështirësi për shkak të një dëmtimi muskulor, që e ka kushtëzuar për të mos qenë në fushë dhe hasur vështirësi për t’u kthye

Capello: Interi s’ka nevojë për blerje të reja në janar

Trajneri i Interit, Antonio Conte, nuk ka asnjë arsye për të kërkuar blerje të reja në janar sepse Interi i tij ka skuadër favorite për ta fituar titullin në Serie A këtë sezon, këmbëngul

Info Tjera