Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/gjilani-2-600x360-1.jpg

Gjilani kalon në fazën tjeter të Europa LeagueSC Gjilani e ka mundur me rezultat 1-3 Tre Pennen e San Marinos duke kaluar në rrethin e parë të Europa Ligës ku do të takohet më 27 gusht apo në ndonjë datë tjetër kundër skuadrës së njohur të Qipros, APOEL Nicosia

SC Gjilani ka arritur një fitore pa shumë vështirësi në San Marino kundër skuadrës Tre Penne duke fituar me një rezultat 1-3.

Pjesa e parë filloi shumë më e mirë për skuadrën kosovare e cila sulmojë që nga fillimi.

Megjithatë, të parët që erdhën në epërsi ishin skuadra e Tre Pennes ku në minutën e 16-të shënon Nicola Gai. Ishte një gol i bukur i sanmarinasve që bënte që ata të jenë më agresiv në minutat në vazhdim.

Të fundit

Çmenduri në Holandë! Ajax shënon 13 herë brenda 75 minutave

Eredivise në Holandë ka prodhuar një spektakël të vërtetë golash me Ajax-in e pamëshirshëm. Amsterdamasit luanin në transferë ndaj VV- Venlo, vendi i 10-të në kampionat dhe një skuadër

Përballja e tretë

Istogu udhton të dielën në Vushtrri për të zhvilluar ndeshjen kampionale me Vushtrrinë. Përballja vjen pas dy ndeshjeve në EHF Europa Cup, ku istogaset i fituan me rezultatin 21-26 dhe 31-24.

Ronaldo pritet të luaj kundër Barcelonës edhe pse doli pozitiv

Cristiano Ronaldo mund të luajë me Juventusin në ndeshjen ndaj Barcelonës, në Ligën e Kampionëve, edhe pse ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Pesë herë fituesi i Topit të Artë rezultoi pozit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Emërimi i selektorit të ri të Kosovës, bën buj në gjithë Spanjën

Emërimi i spanjollit selektor i Kombëtares së Kosovës në hendboll  (meshjkujt) për dy ndeshje, ka bërë bujë edhe në Spanjën që nuk e njeh Kosovën. Gazeta më e madhe sportive në Spanj

Pesë gabimet që mund ta qojnë Zizun drejt largimit

Humbja ndaj Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve e ka vendosur Zinedine Zidane në një pozitë të vështirë, nën presion serioz për të kthyer rezultatet. Përballë tij nuk është një nde

Info Tjera