Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/gjilani.jpg

Gjilani regjistron fitore të thellë ndaj BesësGjilani ka regjistruar triumf bindës në shtëpi (5-1) përballë Besës, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 27-të me një gol të bukur nga Arbër Çyrbja. Mirëpo, Ardit Tahiri e barazoi rezultatin nga pika e bardhë (32’).

Epërsinë e vendasve e riktheu Muhamedin Useini (44’) dhe me këtë rezultat, skuadrat shkuan në pushim.

Në fraksionin e dytë vazhdoi dominimi i Gjilanit, ndërsa Gerhard Progni e ngriti epërsinë në 3-1 (59’) me një gol nga gjuajtja e lirë.

Ardit Hila ishte futbollisti i radhës që u regjistrua në listën e golashënuesve duke shënuar nga penalltia (64’).

Golin e pestë dhe të fundit për nikoqirët e realizoi Keita Razak (67’), i cili kishte hyrë në lojë në pjesën e dytë.

Me këtë triumf, Gjilani numëron 40 pikë dhe qëndron të vend të katërt në renditje, derisa Besa është e fundit në tabelë me vetëm dhjetë pikë të arkëtuar pas 27 ndeshjesh.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera