Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/berat-gjimshiti.jpg

Gjimshiti kërkohet nga gjigandi i Premier LeagueBerat Gjimshiti ka pësuar një rritje të konsiderueshme në vlerën e kartonit.

Plot 22 milion euro vlen tanimë mbrojtësi kuqezi, që në merkaton e verës pritet të jetë dëshirë e shumë klubeve të njohura.

Tej gafës së djeshme në golin e dytë të Anglisë, Berati ishte lojtari me notën më të lartë te kuqezinjtë për sfidën me Tre Luanët.

I ftuar në Sport News Plus, Andi Lila ka treguar se lojtari e meriton të shkojë te Chelsea në Premier League, duke treguar edhe interesin e skuadrës Blu për lojtarin shqiptar.

28 vjeçari është një nga shtyllat e Atalantës, duke treguar cilësi në prapavijë, ndërsa vera mund ta shohë lojtarin në një top-klub, duke mbushur kështu arkat e bergamaskëve, që shpenzuan 1 milion euro në 2016 duke e blerë nga Zurich.

“E meriton të shkojë”, thotë Lila mes të tjerash.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera