Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/ucl_sp_hero_landscape.jpg

Golat më të bukur të mbrëmjes së ChampionsMbrëmjen e sotme nisi sezoni i ri i Champions League.

21 gola u shënuan në 8 ndeshjet e para të edicionit 2020-2021.

Më poshtë gjeni golat më të bukur të mbrëmjes.

Goli i Coutinho, i cili shënon pas një pasimi me finte të Ansu Fati (Barcelona-Ferencvarosh 5-1)

Goli i parë i Zenit ndaj Club Brugge, me ndihmën e portierit (Zenit-Club Brugge 1-2)

Të fundit

Në fund të sezonit do të largohem përgjithmonë

Lamtumira ishte në ajër, por personi i interesuar u kujdes për ta zyrtarizuar atë. Gianluigi Buffon do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit: “E ardhmja ime është e qartë dhe e për

Kush mund të jetë partneri i ardhshëm i Messit

Me Leo Messin sërish në qendër të projektit, Barcelona ka nisur të përpilojë merkaton e verës ku pritet të jenë jo pak aktiv pavarësisht kushteve të vështira financiare. “Pleshti” ia

Chelsea nuk lejon largimin e lojtarit shqiptarë

Armando Broja do të vazhdojë të qëndrojë në Stamford Bridge. Armando Broja është duke kaluar në një formë mahnitëse në Eredivisie me skuadrën e Vitesses. Broja ka shënuar tashmë 11 gol

Juventusi synon transferimin e Jose Gayas

Juventusi është duke kërkuar ta përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes për edicionin e ri. Zonja e Vjetër pritet ta largojë mbrojtësin brazilian Alex Sandro, i cili që disa kohë lidhet me

Lewis Hamilton shënon fitore në “Spanish Grand Prix”

Hamilton arriti që ta lërë rivalin Max Verstappen mbrapa për të fituar ndeshjen, transmeton lajmi.net. Hamilton e nisi garën në mënyrë jo të mirë duke qëndruar pas rivalëve, por në fund

Formacionet e mundshme të super sfidës italiane

Juventusi ka përballë skuadrën e Milanit në kuadër të xhiros së 35-të të Serie A. Ky duel pritet të jetë përcaktues se cila skuadër do të paraqitet në Ligën e Kampionëve në sezonin e

Info Tjera