Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/1232595540.0.jpg

Granada tronditë Barcelonën, e mposht në Camp NouBarcelona ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Granadas me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së 33-të në La Liga.

Pjesa e parë i takoi Barcelonës si me raste, ashtu edhe me rezultat.

Golin e vetëm në këtë pjesëlojë e ka shënoi Lionen Messi në minutën e 23-të të takimit.

 

Argjentinasi bashkëveproi bukur me Antoine Griezmann, i cili me një pasim të bukur ia kthen topin Messin që shënoi golin e parë të ndeshjes.

Por pjesa e dytë nuk shkoi si e kishte menduar Ronald Koeman dhe lojtarët e tij.

Pas dy rasteve të humbura të Barcelonës, pasoi dënimi nga Granada.

Darwin Machis shënoi në minutën e 63-të për 1-1.

Kur pritej që Barcelona të kthehej në lojë, Adrian Marin harkon në zonë ku e gjen Jorge Molinan që shënon për 2-1.

Barcelona provoi deri në fund, por nuk ia doli të marr të paktën një barazim që do ta ngjiste në vendin e tretë.

 

 

 

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera