Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/guardiola-1-780x439-2.jpg

Guardiola flet pas humbjes së ndeshjes



Pep Guardiola dhe Manchester City përjetuan mbrëmë një nga netët më të hidhura ndonjëherë.

City u mposht në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Chelseat me rezultat minimal 0:1.

Në konferencën pas ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola u shpreh se bëri përzgjedhjen më të mirë për ta fituar ndeshjen, por mbrojtja e Chelseat ishte e vështirë për t’u thyer.

“Unë bëra më të mirën te përzgjedhja, njësoj sikur sezonin e kaluar kundër Lyonit, njësoj sikur me PSG dhe Dortmund. Tentova të bëj përzgjedhjen më të mirë për ta fituar ndeshjen, lojtarët e dinë këtë. Ne ishim të mirë. Pjesa e dytë ishte shumë më e mirë. Kishim jashtëzakonisht shumë raste, por vija e mbrojtjes e Chelseat nuk ishte e lehtë për t’u thyer” – tha Guardiola.

Kështu Manchester City mbetet pa trofeun e Champions Leagues, duke u mposhtur në finalen e parë të luajtur.

Në anën tjetër, Chelsea e fiton këtë trofe për të dytën herë në histori të klubit..

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera