Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/guardiola-1-780x439-1.jpg

Guardiola “godet” Superligën: Sporti nuk është sport kur suksesi është i garantuarTrajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola foli në konferencë për media para ndeshjes së nesërme ndaj Aston Villas në udhëtim.

Ai nuk i shpëtoi as pyetjeve për Superligën Evropiane.

Ai tha se nuk e di plotësisht dhe do të flet kur të ketë informacion të plotë.

“Nuk e di plotësisht. Unë mbështes klubin tim, unë jam pjesë e këtij klubi, i njoh njerëzit por kam edhe mendimin tim dhe do të jem i qartë kur të kem informacion të plotë” – u shpreh Guardiola.

Kujtojmë se pjesë e 12 klubeve themeluese të Superligës Evropiane është edhe Manchester City.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera