Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/gua-600x360-1.jpg

Guardiola: “Jam tifoz i Barcelonës dhe dua ta eliminoj Real Madridin”Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes së kthimit në Champions League me Real Madridin.

City e ka fituar takimin e parë në “Santiago Bernabeu”, me rezultatin 1-2 dhe është një hap kualifikimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve që për shkak pandemisë, do të jetë krejtësisht ndryshe.

“Tani është ndeshjet krejt tjetër, në shtëpi por pa tifozët tanë. Besoj se jemi gati për këtë takim, gati për të luajtur dhe për të fituar”, u shpreh Guardiola.

“Unë gjithmonë do të jem tifoz i Barcelonës, vendi ku jam rrit dhe jam shndërruar ky që jam sot. Por nëse përballem me ta, jo veç Realin, dua t’i mposhtë edhe ata”.

“Nëse na shënojnë gol fantastik duhet ta pranosh, por më brengosin golat që mund t’i shmangim. Nuk të lejohet të bash as edhe një gabim në Champions League nëse në fund dëshiron të triumfosh. Për t’iu afruar titullit, duhet të jemi të kujdesshëm”.

“Po jemi gati. Por duam të shkruajmë historinë, duam ta fitojmë Ligën e Kampionëve. Për të fituar duhet të eliminosh ekipe si Real Madridi. Duhet të fitojmë nesër dhe me radhë”. /GE

Të fundit

Liverpool mposht Chelsea si mysafir (Video)

Kampioni i Ligës Premier, Liverpool, ka regjistruar fitore (2-0) në kryendeshjen e javës së dytë të edicionit 2020/2021 duke e mposhtur Chelsean në Satmford Bridge. Gjysma e parë nuk prodhoi s

Feronikeli nis me këmbë të mbarë sezonin

Feronikeli e fillon me fitore të thellë sezonin e ri Feronikeli ka shënuar fitore të pastër 4-0, në ndeshjen e xhiros së parë, të sezonit 2020-21, kundër Gjilanit. Në stadiumin “Rexhep Re

Feronikeli shënon dy gola

Ekipi nga Drenasi ka mbyllur pjesën e parë me dy gola epërsi ndaj ekipit të Gjilanit. Rezultati u zhbllokua nga Bedri Greca në minutën e 14. I njëjti shënoi edhe golin e dytë në minutën e 4

Feronikeli përballet sot me Gjilanin

Superliga e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e fundit të xhiros së 1-të. Feronikeli do të jetë nikoqir i Gjilanit. Dy skuadrat synojnë fitore në xhiron e parë. Formacionet zyrtare: Fero

Talenti shqiptar zgjidhet më i miri i sezonit

Arbnor Muçolli ka bërë një sezon fantastik sezonin e shkuar dhe për këtë është vlerësuar. Mesfushori i Shqipërisë është zgjedhur lojtari më i mirë sezonit në ligën e parë. Vejle BK

Mourinho transferon dy lojtarë interesant

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, afroi dy futbollistë shumë interesantë nga skuadra e Real Madridit. Gareth Bale u huazua për një vit nga madrilenët, ndërsa Sergio Reguilon u ble përfund

Info Tjera