Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/guardiola-1-780x439-1.jpg

Guardiola ka një lajm të keq për tifozëtTrajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka dhënë lajmin e keq për tifozët e kësaj skuadre.

Spanjolli në konferencen e sotme për shtyp ka konfirmuar se mesfushori Kevin De Bruyne do të jetë jashtë fushave nga katër deri në gjashtë javë.

”Kevin ka pësuar një lëndim muskulor, dhe nuk do të jetë i gatshëm nga katër deri në gjashtë javës”, u shpreh Guardiola.

De Bruyne pësoi lëndim në ndeshjen e fundit ndaj Aston Villës, çka u detyrua ta lironte fushën më herët seç duhej.

Ky do të jetë një hendikep i madh për Cityzens në luftën për titullin e Premierligës..

Të fundit

Liverpool dorëzohet në luftën titull, Mane tregon synimin

Sadio Mane ka pranuar se mbrojtja e titullit në Ligën Premiere ka përfunduar, duke deklaruar se diferenca e pikëve midis Liverpoolit dhe Manchester Cityt është thjesht shumë e madhe për t’u

Manchester City në kërkim të fitores

Borussia Monchengladbach do të zhvillojë ndeshje kundër Manchester Cityt në stadiumin “Puskas Arena”, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së eliminatorëve. Kjo është hera e parë

Lewandowski golashënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve

Su lmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, është bërë golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve, pas golit që e shënoi në fitoren kundër Lazios të martën

Zhvillime të reja për të ardhmen e Mbappe

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është i gatshëm ta firmos kontratën e re me Paris Saint-Germaini, por vetëm nëse ekipi nga Ligue 1 i plotëson kërkesat e tij. Kështu ka raportuar të martën e

David De Gea drejt largimit nga Manchester United

David De Gea duket se do të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës. Portieri spanjoll nuk është më i paprekshëm te Djajtë e Kuq, pasi aty po ndjen presionin e Dean Hend

Reali pa sulmuesin kryesor ndaj Atalantës

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, nuk do jetë i pranishëm në ndeshjen me Atalantan në kuadër të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi francez, Karim Benzema, nuk do të udhëtojë me pjesën tje

Info Tjera