Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/eric-garcia.jpeg

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek BarçaMenaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës.

Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep Guardiola.

Guardiola tha se Eric Garcia do luajë në Barcelonë dhe vlerësoi kualitetin e lojtarit ku shprehi keqardhjen që nuk e ka inkuadruar në dy ndeshjet e fundit.

“Eric Garcia është si një dalë për mua, ai ishte qendërmbrojtësi më i mirë pas karantinës”, tha ai.

“Ai do të luajë në Barcelonë dhe ai nuk është një lojtar mesatar, është një super-lojtar”, tha Guardiola.

“Ai nuk ishte përzgjedhur në dy javët e fundit dhe kjo gjë ma theu zemrën”, përfundoi Pep Guardiola.

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera