Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Ferran-Torres.jpg

Guardiola transferon lojtarin më me perspektivë të SpanjesManchester City ka transferuar lojtarin spanjoll të U21 Ferran Torres.

Anësori që deri më tani ka qenë duke luajtur për Valencian ka nënshkruar marrëveshjen pesë-vjeçare me klubin anglez.

Ky është transferimi i parë i verës i bërë nga Pep Guardiola, me një tarifë fillestare prej 20.8 milionë plus bonuse të tjera.

City nisi përpjekjet për Torresin pas transferimit të Leroy Sane në Bayern Munich muajin e kaluar.

20-vjeçari vjen nga akademua e njohur e Valencias, ka shënuar katër herë në 34 paraqitje sezonin e kaluar, derisa konsiderohet si një nga lojetarët me perspektivën më të ndritur të Spanjës.

“Jam shumë i lumtur që po bashkohem me Cityn. Everydo lojtar dëshiron të përfshihet në skuadrat sulmuese dhe Manchester City janë një nga më sulmuesit në futbollin botëror. Pep (Guardiola) inkurajon një stil me të vërtetë të hapur, agresiv, që unë e dua, dhe ai është një menaxher me një rekord të dëshmuar për përmirësimin e lojtarëve. Të kesh atë që të mbikëqyrë zhvillimin tim është një ëndërr. City ka fituar shumë trofe në 10 vitet e fundit dhe shpresoj se mund të luaj një rol në vazhdimin e këtij suksesi”, tha Torres për faqen e internetit të klubit.

City janë gjithashtu është në përpjekje për transferimin këtë verë të qendërmbrojtësit Nathan Ake për 41 milionë funte nga Bournemouth.

Të fundit

Italia përjashtohet nga Lojërat Olimpike?

Italia është shumë pranë përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokios që zhvillohen këtë vit në Japoni. Sipas mediave italiane, vendimi është marrë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, po

ZYRTARE: Lampard shkarkohet nga Chelsea

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez përmes uebfaqes së klubit.  “Ky ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe jo ai që pronari dhe Bordi e kanë marrë me lehtësi”, u tha ne dekl

Juventus pranë goditjes së madhe

Kërkonte vetëm një zëvendësues për Alvaro Morata, por mund të marrë më shumë se kaq. Juventus është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit që mban emrin e Edin Dzeko. “

Manchester United eliminon Liverpoolin dhe konfirmon krizën e “Të Kuqve”

Manchester United po kalon një nga momentet më të bukura të viteve të fundit. “Djajtë e Kuq” fituan 3-2 në shtëpi ndaj Liverpool, sukses që sjell kualifikimin në raundin e 1/8 të FA Cup

Zbulohet ekipi i madh që u interesua për Salah

Kohët e fundit Liverpool është fokusuar në rinovimin me senatorët e skuadrës. Vëmendjen më të madhe e kanë marrë Mohamed Salah dhe Virgil Van Dijk. Kontratat e dy yjeve të “The Reds” m

Atalanta leksion Milanit, Interi barazon me Udinesen

Milani pësoi një disfatë të rëndë 0-3 në shtëpi përballë Atalantas në ndeshjen e fundit të fazës së parë të Serie A, megjithatë skuadra e drejtuar nga Stefano Pioli mbetet e para në

Info Tjera