Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/Erling-Haaland.jpg

Haaland merr vendim për të ardhmën e tijErling Haland nuk ka ndërmend të lëvizë nga Borusia e Dorrmundit, të paktën gjatë kësaj vere.

Ylli norvegjez i Dortmundit, Erling Haaland nuk ka ndërmend të lëvizë nga ekipi gjerman.

Të paktën jo gjatë kësaj vere.

“Dortmundi është një nga klubet më të mëdhenj në botë. Kam firmosur një kontratë afatgjatë dhe sapo kam ardhur. Për këtë aryse nuk kam ndërmend të largohem, nuk mendoj shumë për të ardhmen time. Jetoj me të tashmen dhe vendos se në moment atë që është më e mirë për karrierën time. Dua të realizoj diçka të rëndësishme, dua të fitoj titullin sa më shpejt të jetë e mundur. Për vitin e ardhshëm duhet të vendosim objektivë të rëndësishëm, unë dua të shënoj sa më shumë gola dhe të jap kontributin tim”, ka thënë Haaland.

Të fundit

Sekreti për formën e jashtëzakonshme të CR7

Arsyeja kryesore se përse Cristiano Ronaldo po kalon nëpër një formë të lartë edhe si 35-vjeçar është se ai fle pesë herë në ditë në një pozitë të foshnjës në barkun e nënës. Stu

Kosova në grup me Austrinë e Italinë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave do të luaj në grupin e katërt të fazës së parë të kualifikimeve për Botërorin 2021. Kosova është në një grup me Austrinë

Trajneri shqiptar mendon të lërë Al Raed

Pas eksperiencave me klube të mëdha si Anderlecht, Legia e Varshavës dhe Olympiacos, Besnik Hasi mund të provojë një aventurë të re te gjigandët turqë të Fenerbahce. Lajmi i bujshëm për i

Valon Berisha kthehet në Kosovë, pritet nga krerët e FFK-së (Video)

Presidenti Agim Ademi ka pritur sot futbollistin e Kombëtares, Valon Berisha, i cili këto ditë ndodhet në vendlindje për pushime. Në këtë takim krahas presidentit Ademi ishin edhe anëtari i K

Efekti i Koronavirusit ndikon edhe në punimet e Botërorit Katar 2022

Impakti i pandemisë Koronavirus po ndihet edhe në Katar në përgatitjet për Botërorin e vitit 2022. Komiteti Organizativ i këtij evenimenti nuk ka folur hapur për efektet negative në ekonomi t

Kosova nesër kërkon kalimin në fazën tjetër të kualifikimeve për Botëror

Federata e Hendbollit të Kosovës ka njoftuar se Kombëtarja jonë të mërkurën do të mësoj grupin dhe kundërshtarët për rrugëtimin drejt kampionatit botëror të hendbollisteve “Spanja 202

Info Tjera