Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/erling-haaland-romelu-lukaku_1paayw93kne1m1qgul7o4rsdw5.jpg

Haaland ose Lukaku, objektivi i ChelseaChelsea dëshiron që të përforcojë repartin ofensivë për edicionin e ri.

Londinezët nuk janë të kënaqur për momentin me sulmuesit si Timo Werner, Tammy Abraham e Olivier Giroud dhe duan një tjetër që garanton shumë gola.

Werner dhe Giroud duket se do të largohen, derisa Abraham pritet të jetë si alternativë e një top sulmuesi që pritet të zbarkojë në Stamford Bridges.

Objektivi kryesor i londinezëve është Erling Haaland, me norvegjezin që do të largohet në verë nga Dortmund, por që ka një çmim mbi 150 milionë euro.

Në rast që nuk arrihet Haaland, atëherë alternativë për sulmin është belgu Romelu Lukaku që pëlqehet shumë nga trajneri Thomas Tuchel.

Lukaku ka qenë edhe më parë pjesë e Chelseat, nga sezoni 2011 deri më 2014, por që kishte kaluar më shumë si i huazuar.

Gjithsesi londinezët nëse nuk e arrijnë norvegjezin Haaland, atëherë janë të gatshëm të shpenzojnë deri në 120 milionë euro për Lukakun.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera