Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/LewisHamiltonbelgjike-1-e1598808921271-780x439-1.jpg

Hamilton: Nuk jemi gati për të mbrojtur titullinMakina “Mercedes W12” nuk duket ende gati për sezonin 2021 të Formula 1.

Gjatë 3 ditëve që u zhvilluan testet dimërore në Bahrein, makina kampione e botës pati disa probleme, sidomos në pjesën e pasme, pasi makina nuk ishte e balancuar mirë.

“Nuk kam qenë kurrë një person i dashuruar pas testeve, pasi më pëlqen të garoj. Gjithsesi, kjo ndoshta është hera e parë që do të dëshiroja të kishim më shumë kohë për të testuar makinën e re. Kemi ende shumë punë për të bërë. Gjatë këtyre 3 ditëve kemi analizuar shumë të dhëna e kemi ecur përpara, por shoh se kemi ende mjaft boshllëqe që duhen riparuar gjatë këtyre 2 javëve. Ndaj, mezi pres ta shoh gjendjen e makinës gjatë garës”, tha mes tjerash Luis Hamilton.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera