Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/flick.jpg

Hansi Flick largohet nga Bayern Munchen?Ka mjaftuar vetëm 1 humbje në Champions League dhe Hansi Flick mund t’i japë lamtumirën Bayern Munchen pas vetëm një vit e gjysmë më drejtimin e skuadrës kampione.

Sipas “Bild”, tekniku ka vendosur që në fund të këtij edicioni të marrë vendimin përfundimtar për të ardhmen e tij.

Edhe pse ai ka një kontratë deri në vitin 2023, qëndrimi te Bayern nuk është më aq i sigurt.

Një nga arsyet është largimi i Karl Hainz Rumenige nga posti i shefit ekzekutiv, duke i hapur rrugë një brezi të ri drejtuesish me në krye Oliver Kahn.

Trajneri aktual është i lidhur ngushtë me drejtuesit që i besuan atij detyrën në krye të Bayern dhe nuk duket i bindur nga projekti i ri në klub.

Situatën e kanë përkeqësuar mosmarrëveshjet me drejtorin teknik Hasan Salihamixhiç.

Kjo për çështjet rreth planifikimit dhe transferimeve të disa futbollistëves ku nuk është marrë mendimi i Flick.

Për teknikun bavarez, opsioni më i mundshëm mbetet drejtimi i kombëtares gjermane, nga e cila do të largohet Joachim Loë në fund të Europianit.

Flick ka qenë asistenti i Loë për 8 vite, duke u larguar nga përfaqësuesja pas fitores së Botërorit 2014.

Gazeta gjermane “Bild” shkon më tej, teksa as fitimi sërish i Champions League nuk ta mbante Flick te Bayern Munchen, teksa me titullin kampion thuajse sërish në xhep, trajneri nuk do të kishte më çfarë të fitonte, duke kërkuar një aventurë të re krejt ndryshe në moshën 56 vjeçare.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera