Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/121640458_3297240503663853_4707885255806329274_o.jpg

Haxhi Krasniqi nga Prekazi me titujt e kampionit të botës: Bac u kry!Kampioni i botës në boks në versionin WBO/IBO, Haxhi Krasniqi, e ka vizituar sot kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz të Skenderajt, ku ka vënë edhe kurora lulesh.

Ai është takuar me familjarët e komandantit legjendar Adem Jashari dhe me kryerin e komunës së Skenderajt, Bekim Jashari.

Krasniqi tha se titullin e kampionit të botës ia kushton familjes Jashari, siç do të veproj me çdo titull të fituar.

Ai madje ka postuar një foto nga Kulla e Jasharajve me mbishkrimin: “Bac u kry!”.

Haxhi Krasniqi u takua edhe me presidentin e klubit të futbollit Drenica, Ilir Veliqi dhe tifozët ‘Shqiponjat e Zeza’, nga ku si dhuratë mori një fanellë.

Të fundit

30 minuta për Muriqin në fitoren e Lazios – kjo është nota e tij

Lazio ka marrë tri pikët e radhës në Serie A. Në përballjen kundër Bologna, Lazio ka arritur të shënojë fitore jo aq të mundimshme, me rezultatin 2:1. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi

Khabib Nurmagomedov fiton, por tërhiqet nga MMA

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Yllii UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në UFC. Në duelin me Justin Gaethje, Khabib përfund

Çmenduri në Holandë! Ajax shënon 13 herë brenda 75 minutave

Eredivise në Holandë ka prodhuar një spektakël të vërtetë golash me Ajax-in e pamëshirshëm. Amsterdamasit luanin në transferë ndaj VV- Venlo, vendi i 10-të në kampionat dhe një skuadër

Përballja e tretë

Istogu udhton të dielën në Vushtrri për të zhvilluar ndeshjen kampionale me Vushtrrinë. Përballja vjen pas dy ndeshjeve në EHF Europa Cup, ku istogaset i fituan me rezultatin 21-26 dhe 31-24.

Ronaldo pritet të luaj kundër Barcelonës edhe pse doli pozitiv

Cristiano Ronaldo mund të luajë me Juventusin në ndeshjen ndaj Barcelonës, në Ligën e Kampionëve, edhe pse ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Pesë herë fituesi i Topit të Artë rezultoi pozit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Info Tjera