Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1600247583228.jpg

Hidhet shorti për Superligën dhe Ligën e Parë të femraveËshtë hedhur shorti për edicionin 2020-2021 në Superligën dhe Ligën e Parë të Femrave.

Edicioni i ri në basketbollin e femrave do të nisë me ndeshjen e Superkupës ndërmjet Bashkimit dhe Kosovahome Prishtina.

Kjo sfidë do të zhvillohet më 18 tetor, kurse xhiroja e parë në elitën e femrave do të zhvillohet më 24/25 tetor.

Skuadra prizrenase dhe ajo prishtinase, që edicionin e kaluar luftuan për të gjitha trofetë do të ndeshen në javën e tretë në Prizren.

Në xhiron e parë Trepça do të përballet me Kosovahome Prishtinën, Bashkimi me Penzën dhe Kastrioti me Vëllaznimin.

Orari i plotë https://www.basketbolli.com/sq/article/hidhet-shorti-per-superligen-dhe-ligen-e-pare-te-femrave

Të fundit

Liverpool mposht Chelsea si mysafir (Video)

Kampioni i Ligës Premier, Liverpool, ka regjistruar fitore (2-0) në kryendeshjen e javës së dytë të edicionit 2020/2021 duke e mposhtur Chelsean në Satmford Bridge. Gjysma e parë nuk prodhoi s

Feronikeli nis me këmbë të mbarë sezonin

Feronikeli e fillon me fitore të thellë sezonin e ri Feronikeli ka shënuar fitore të pastër 4-0, në ndeshjen e xhiros së parë, të sezonit 2020-21, kundër Gjilanit. Në stadiumin “Rexhep Re

Feronikeli shënon dy gola

Ekipi nga Drenasi ka mbyllur pjesën e parë me dy gola epërsi ndaj ekipit të Gjilanit. Rezultati u zhbllokua nga Bedri Greca në minutën e 14. I njëjti shënoi edhe golin e dytë në minutën e 4

Feronikeli përballet sot me Gjilanin

Superliga e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e fundit të xhiros së 1-të. Feronikeli do të jetë nikoqir i Gjilanit. Dy skuadrat synojnë fitore në xhiron e parë. Formacionet zyrtare: Fero

Talenti shqiptar zgjidhet më i miri i sezonit

Arbnor Muçolli ka bërë një sezon fantastik sezonin e shkuar dhe për këtë është vlerësuar. Mesfushori i Shqipërisë është zgjedhur lojtari më i mirë sezonit në ligën e parë. Vejle BK

Mourinho transferon dy lojtarë interesant

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, afroi dy futbollistë shumë interesantë nga skuadra e Real Madridit. Gareth Bale u huazua për një vit nga madrilenët, ndërsa Sergio Reguilon u ble përfund

Info Tjera