Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/a6a17fa369ee1797e9b3fb285245a2b9.jpg

Hysaj vendos për të ardhmenUlja në pankinë e Xhenaro Gatuzo ndryshoi sezonin e Napolit, por edhe perspektivën e Elseid Hysaj.

Kapiteni i kombëtares shqiptare ishte shumë pranë largimit nga skuadra napolitane, ndërsa tani rinovimi i kontratës duket një fakt i kryer.

Mediat italiane vazhdojnë të rrisin kuotat për qëndrimin e mbrojtësit.

Sipas tyre, palët po diskutojnë për zgjatjen e kontratës, me kërkesë të vetë Gatuzo.

Hysaj me anë të menaxherit të tij kërkon përmirësime të ndjeshme në kushtet financiare dhe për momentin është ky detaji që vonon marrëvshjen, por që nuk rrezikon ta prishë atë.

Kjo edhe për faktin që futbollisti shqiptar kërkon të vijojë karrierën me Napolin.

Kjo konfirmohet edhe nga daljet e fundit mediatike, ku Hysaj nuk i ka kursyer elozhet për trajnerin e tij.

Edhe deklaratat e menaxherit të lojtarit, Mario Xhufredi kanë ndryshuar kryekëpyt në tone dhe përmbajtje nga ato të disa muajve më parë, kur largimi i Elseid Hysaj dukej një fakt i kryer.

Të fundit

Përplaset Fernando Alonso (Video)

Momente frike për Fernando Alonson në ditën e dytë të provave të lira në pistën e Indianapolis në pritje të garës që do të zhvillohet 23 gushtin e ardhshëm. Piloti spanjoll, i cili po p

Serena fiton perballjen familjare 

Serena Uiliams fitoi 2-1 ndaj motrës së saj më të madhe Venus Uilliams në turneun e Leksingtonit, që po zhvillohet në SHBA. Motra e vogël e familjes fitoi sfidën nr.31 mes tyre, duke udhëheq

Ballkani e konfirmon, Jetmir Topalli nënshkruan me Yeni Malatyaspor

Tashmë edhe është zyrtare, sulmuesi i Ballkanit të Suharekës, Jetmir Topalli do ta vazhdojë karrierën jashtë vendi. Siç njofton klubi i Ballkanit, Topalli ka arritur marrëveshje me skuadrën

‘Neymar dhe Mbappe në Paris përjetë’

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi. Pas sfidës kundër Atalanta, Al-Khelaifi foli për të ardhmen e dy xhevahireve të ekipit, Ney

Ekipi spanjoll shet të gjithë lojtarët

Valencia në krizë të thellë, të gjithë lojtarët në shitjeValencia ka vendosur në shitje të gjithë lojtarët e skuadrës, përjashtim Jose Gaya, shkaku i krizës së shkaktuar nga COVID-19.

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

Info Tjera